استیل تکنیک
استیل تکنیک

پیش‌بینی رشد قیمت سهم‌های سنگ‌آهنی در ماه‌های آینده

سال ۹۸ اقتصاد و سیاست ایران، چیزی که کم نداشته است، ریسک بوده است! با وجود همه این ریسک‌ها، بازار بورس در همین سال، وضعیت بسیار پررونقی را تجربه کرده است. سود در این بازار کم نبوده است و برای برخی سهامداران، بازده قیمت سهام، جنبه رویایی و حتی تخیلی داشته است: به‌عنوان مثال، قیمت سهام یک شرکت کوچک غذایی (نوش مازندران) از ابتدای مرداد تاکنون ۱۷ برابر شده است!  چیلان  در این گزارش تحلیلی، وضعیت شرکت‌های سنگ‌آهنی موجود در بورس را بررسی می‌کند. چشم‌انداز رشد قیمت سهام نمادهای معدنیِ کگل، کچاد، کنور و کگهر در ماه‌های آینده چگونه خواهد بود؟ سودآوری این سهم‌ها چه تفاوتی با سال گذشته دارد و آیا سهامداران این سهم‌ها باید انتظار رشد قیمت سهام‌شان را داشته باشند؟ همان‌گونه که خواهیم دید از آینده نرخ دلار تا وضعیت عوارض گمرکی سنگ‌آهن، چالش قیمتی بین معدنی‌ها و فولادی‌ها و البته وضعیت شیوع ویروس مرموز کرونا بر سهام سنگ‌آهنی تأثیر خواهد گذاشت.

به گزارش  چیلان ، بررسی صورت‌های مالی شرکت‌های سنگ‌آهنی حاضر در بازار سرمایه نشان می‌دهد که آن‌ها از لحاظ عملیاتی، عملکرد قابل قبولی داشته‌اند و سودسازی آن‌ها نسبت به سال ۹۷ رشد داشته است.

سه شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، معدنی و صنعتی چادرملو و توسعه معدنی و صنعتی صبانور، سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند دارند و صورت‌های مالی ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ۹۸ را منتشر کرده‌اند. شرکت سنگ‌آهن گهر زمین، سال مالی منتهی به ۳۰ آذر دارد و گزارش عملکرد دوره نه ماهه منتهی به ۳۱ شهریور خود را منتشر کرده است. در نتیجه افزایش قابل توجه درآمدهای عملیاتی، سود خالص همه این شرکت‌ها در دوره ۹ ماهه امسال، نسبت به دوره مشابه سال ۹۷، رشد داشته است

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *