استیل تکنیک
استیل تکنیک

فعالیت آهن‌فروشان اول اردیبهشت ازسر گرفته می‌شود/ زمان بازگشت رونق به بازار آهن

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد شهرستان تهران در گفتگو با خبرنگار  چیلان ، در تشریح وضعیت بازار آهن و تأثیر شیوع کرونا بر این بازار گفت: پیش از اسفند ۹۸، به دلیل رکود و تورمی که وجود داشت، شرایط بازار آهن به هم ریخته بود و خرید و فروش در این بازار مختل شده بود. فعالان بازار آهن در آن زمان منتظر تثبیت قیمت‌ها بودند تا فعالیت معمول خود را انجام دهند. چون خرید و فروش زمانی رونق دارد که قیمت‌ها برای دوره‌ای قابل پیش‌بینی ثبات داشته باشند. با فرا رسیدن، اسفندماه بحران کرونا پیش آمد و کسب و کار آهن‌فروشان را به کلی تعطیل کرد.

حمیدرضا رستگار افزود: اتحادیه صنف فروشندگان آهن سابقه ۷۰ ساله دارد و به‌طور سنتی، اسفندماه همواره زمانی بوده که آهن‌فروشان، کالاهای خود را تأمین می‌کرده‌اند تا آن‌ها را در سال جدید توزیع کنند. با این حال، شرایط بازار آهن پیش از شیوع کرونا و سپس در اسفند ماه، شیوع ویروس کرونا، باعث شد تا این رویه انجام نگیرد و به تعویق بیفتد.

رونق به بازار آهن بازمی‌گردد

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران در مورد تداوم تعطیلی فعالیت فروشندگان آهن گفت: طبق چیزی که قبلاً اعلام شده فعالیت صنف فروشندگان آهن تا ۲۰ فروردین تعطیل است. شواهد اما نشان می‌دهد که با توجه به وضعیتی که وجود دارد، این تعطیلی تا آخر فروردین ادامه خواهد داشت. ستاد ملی مبارزه با کرونا، اصناف را اولویت‌بندی کرده و با توجه میزان ضروری بودن فعالیت آن‌ها، فعالیت اصناف ازسر گرفته می‌شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *